مرتضی اسکافی نوغانی روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در روزهای تعطیلی صنوف به منظور مقابله با کرونا، گیم‌نت‌ها دستگاه‌های خود را به کودکان و نوجوانان کرایه می‌دهند و مرکز بازی‌های فکری ارایه خدمات خود را به فضای مجازی انتقال داده‌اند.

وی ادامه داد: از ۱۴ اسفند ماه پارسال به منظور پیشگیری از شیوع کرونا، همه گیم‌نتها یا مراکز بازی و سرگرمی زیرپوشش این اتحادیه در مشهد ملزم به تعطیلی شدند.وی گفت: پس از آن تعطیلی شهربازی‌های سرپوشیده، خانه‌های کودک و مرکز بازی‌های فکری زیرپوشش این اتحادیه نیز اجباری شد. رییس اتحادیه صنف فروشندگان محصولات فرهنگی، بازی و سرگرمی مشهد افزود: فیلم‌های ویژه نمایش خانگی نیز یکی از مواردی است که در پر کردن اوقات فراغت مردم بسیار اثربخش است و در این راستا فروشندگان محصولات فرهنگی زیر پوشش این اتحادیه بهترین خدمات را در این بخش ارایه می‌دهند.

وی ادامه داد: با اینکه بیشتر مردم امکان دانلود مستقیم فیلم‌های سینمایی را از بستر اینترنت دارند اما عرضه فیلم‌های بخش نمایش خانگی توسط صنوف برای کسانی که امکان دانلود فیلم را ندارند انجام می‌شود. وی گفت: از ابتدای نوروز و در پی تعطیلی اجباری برخی صنوف، گشایش مراکز عرضه محصولات فرهنگی زیرپوشش این اتحادیه از ساعت ۱۵ تا ۲۱ در اتاق اصناف مشهد به تصویب رسید.

اسکافی نوغانی افزود: تعریف ساعات کاری برای عرضه کنندگان محصولات فرهنگی به خاطر استفاده مردم از فیلم‌های مربوط به حوزه نمایش خانگی و افزایش ماندگاری آنان در خانه است. وی ادامه داد: در مجموع ۹۰۰ نفر از اتحادیه صنف محصولات فرهنگی مشهد جواز کسب دارند که ۴۵۰ مورد مربوط به فروشندگان محصولات فرهنگی، ۴۰۰ مورد مربوط به بازی های رایانه‌ای و واحدهای مونتاژ صدا و تصویر و  ۵۰ مورد مربوط به مجموعه های بازی های غیررایانه‌ای و سرگرمی است.

0 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *